Z FARNÍ KRONIKY

NAŠE FARNOST

Do naší farnosti patří několik kostelů. Pravidelně se však bohoslužby slouží jenom ve čtyřech: kostel sv. Petra a Pavla v Horšovském Týně, kostel Panny Marie Sedmibolestné v Bělé           nad Radbuzou, kostel sv. Jakuba v Hostouni, kostel sv. Víta v Mířkově.

SOCHY SV. PETRA A PAVLA

Momentálně probíhá restaurování soch sv. Petra a Pavla. Věříme, že sochy za krátký čas (listopad 2020) budou znovu instalovány do nik na kostele svatého Petra a Pavla v Horšovském Týně. Odtamtud byly asi před 30 lety vzaté, ale zanedlouho se ve své plné kráse znovu vrátí na místo, které jim patří.

VÝSTAVA BETLÉMŮ

PRVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ

1. svaté přijímání Miriam Pauly a Noemi Marie Gabriely - 16.8.2020.
"Moje ovce slyší můj hlas, já je znám, jdou za mnou a já jim dávám věčný život: nezahynou navěky a nikdo je z mé ruky nevyrve." Jn 10,27-28
Děkujeme p. Evě Horké (mamince Noemi) za výzdobu, cukrárně Antonia , p. Jiřímu Strašekovi za foto, farníkům a Koinonii za hudební doprovod.
Byl to požehnaný čas, díky Tobě, Pane!

POUTNÍ MŠE A KŘEST

I naše farnost měla svůj velký den. Poutní mši svatou spojenou se křtem dospělé Báry 28.6.2020.  Každý z nás něco umí, a tak sme spojili svoje síly.
Ženy koupily i dopěstovaly ve svých zahradách krásné květiny, vyzdobily nimi kostel a také pomáhaly s úklidem. Šikovná paní ušila návleky na židle a jedna dívka jednoduché štóly na jejich převázání.
V různych domácnostech se vařilo, peklo, smažilo a nosilo na faru, kde se to vše později společně ochutnávalo.
Celou mši svatou doprovázeli hudebníci z Koinonie Ján Křtitel. Po mši byli farníci pozváni do farní zahrady. Byl to milý čas povídaní, sdílení, naslouchaní a vychutnávaní toho, co jsme všichni společne připravili.
Evangelista Lukáš 12,32 píše: „Neboj se, malé stádce, neboť vašemu Otci se zalíbilo dát vám království.“ ...to království bylo a je mezi námi.
Všem děkujeme.

FARNÍ ZAHRADA

Začněte psát zde...

POHÁDKOVÉ NÁMĚSTÍ 23.6.2019

V roce 2018 jste na pouti v Teplé mohli vidět nástěnku farnosti a doopravdy vypadala jako stará mapa k pokladu. Soutěže o nejlepší nástenku se tehdy účastnilo 70 farností. Tá naše získala druhé místo a odměnu 30.000 korun. Tyto peníze jsme použili na jednu krásnou aktivitu pro děti a tak....

....se na náměstí v Horšovském Týně (23.6. ve 14:00) mohl začít hledat POKLAD.
To neznamená, že v neděly v Horšáku byly detektory kovů nebo bagry. Vůbec ne. Byly tam dětičky a hodně lidí dobré vůle.
A co tam dělali? Byli spolu a bylo jim dobře. Tančili, zpívali, skákali, malovali na obličej, soutěžili, jedli a pili.  A také pomáhali Janíčkovi a Mařence, aby zvítězili nad Ježibubákem. A to je ten ukrytý poklad – PŘATELSTVÍ.
Neděle 23.6. od 14:00-18:00.
Zdarma nafukovací atrakce a malování na obličej.
(akci organizovala farnost Horšovský Týn a Koinonie Jana Křtitele z Litic)

Nabízime vám pěkné videa našich slavností.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video